Uygulama

Uygulama Alanları

Ağırlıklı uygulama alanları arasında; otel lobileri, cafeler, lokantalar, otel toplantı ve konferans salonları, hava alanı bekleme salonları, restoranlar, fuar alanları, özel konferans merkezleri, tren istasyonları, bekleme salonları, eğitim kuruluşları sayılabilir.

Riskler

Cafe, restoran gibi halka açık işletmelerde müşterilere sunulan internet erişim hizmetleri müşteri memnuniyeti sağlamasının yanı sıra kurum sahibi için pek çok ciddi riski faktörünü de beraberinde getirmektedir.

Bu tip ortamlarda internet erişimi sağlayan kullanıcılar, girdikleri sitelerin içeriği itibariyle işletmeler ve işletme yetkilileri için zaman zaman problem kaynağı olabilmektedirler. Örneğin, uygunsuz bir siteye bağlanılması firmanın ya da ilgili kurumun 5651 nolu yasaya LOG tutulmaması suç sayıldığından dolayı firma ya da firma yetkilileri resmen sorumlu tutulmaktadır.

Sosyal ortamlarda paylaştırılan internet çok masum bir hizmet gibi gözükse de aslında çok ciddi iç ve dış riskleri de beraberinde getirmektedir. Bu riskler ağırlıklı olarak internet hizmeti sağlayan kişi ve kurumlar üzerinde yoğunlaşır. İlgili kişi ve kurumlar, bu risklere karşı gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür.

HotSpot İnternet Paylaşımı Nedir?

HotSpot, Wi-Fi kablosuz erişim teknolojisi kullanılarak halka açık kablosuz internet erişim noktalarıdır. Bu erişim hizmetleri hizmet sağlayıcı niteliklerine göre ücretli veya ücretsiz olabilmektedir. Standart bir kablosuz internet paylaşımından temel farkı çeşitli kullanıcı doğrulama yöntemleri ile desteklenmesidir.

Neden WiPublic™?

WiPublic™, güncel ihtiyaçları cevap veren gelişmiş bir HotSpot ürünüdür.

Yetenekleri yalnızca kullanıcı doğrulaması ile sınırlı değildir. Bir den fazla kullanıcı doğrulama yöntemini bir arada sunmanıza olanak sağlar. Özelleştirilebilir karşılama ekranları oluşturulabilir. İnternet erişiminde gerek hız ve gerek kota bazlı kısıtlamalar yapılabilir. Belirli periyotlarda reklam sayfaları gosterilebilir. Kullanıcı erişim kayıtlarını alır ve bu kayıtları dileğiniz bir PC ye online olarak yollayabilir; ve daha pek çok gelişmiş özelliği içerir.