Özellikler

WiPublic™, isteğe bağlı 10'dan fazla kullanıcı doğrulama yöntemini bünyesinden barındıran bir üründür. Bu bakımdan farklı türde işletmelerin misafir internet paylaşım ihtiyaçlarına hedef odaklı olarak çözümler sunabilir.

Img

WiPublic™ 5651 Loglama Sistemi Özellikleri

İnternet erişim seçenekleri arasında TC KİMLİK doğrulaması, FACEBOOK, TWITTER, INSTAGRAM, FOURSQUARE hesapları ile giriş imkanına ek olarak beğenme/takipçi olma seçenekleri, SMS ile cep telefonuna şifre gönderim seçeneği, manuel olarak LOBİ/yetkili personelden şifre temini ve MSSQL/MYSQL veri tabanı bağlantıları ile dış kaynaklardan (Otel takip programı gibi) seçenekleri içerir. Ayrıca TC KİMLİK sorgusu ve FACEBOOK sorgusu, SMS ile cep telefonuna şifre gönderimi seçeneklerin bir arada kullanımına da olanak sağlar.

Veritabanı ile Üye Misafir entegrasyonu içerir. Bu destek ile veritabanında üyelik bilgileri bulunan misafir kullanıcılar için sınırlı süreli internet verilmesi (örnek: üyeler için üretilmiş üyelik kartlarının sorgulanması) gibi seçenekleri içerir.

Konferans salonlarında sınırlı konferans salon kodu oluşturarak yalnızca o konferans salonundaki misafirlere internet verilmesini destekler.

İnternet hizmetinin saat süresi veya kredi süresine göre verilmesini sağlayabilir. Bu şekilde internet zamanın belirli bir diliminde kesileceği gibi kullanıcıya tanımlı olan zaman kişi kullandıkça hesabından düşmesi sağlanabilir.

Mevcut SMS desteği farklı SMS sağlayıcılarnın üretmiş olduğu API leri destekler.

Kullanıcı şifre hatırlatma sistemi e-posta desteğini içerir.

Kredili yurtlar kurumu şartlarına göre yurtlar için saat kredili internet verilmesini destekler. Bir internet erişim şifresi ile yalnızca bir istemcinin internet alabilmesi gibi birden fazla istemcinin internet alabilmesi gibi seçenekleri içerir.

Görevlendirilmiş yetkili personel tarafından KYS (Kimlik Yönetim Sistemi) paneli ile istenildiğinde hesapların eklenmesi düzenlenmesi ve silinmesi ile raporların alınması sağlanabilir.

Erişim için kullanılan hesap bilgilerinin doğrulanması sırasında (TC Kimlik numarası, cep telefonu gibi.) Güvenli SSL desteği sunar.

Erişimlerin indirme ve yükleme kotaları sınırlandırılma desteği ile önceden belirlenmiş sınırları aşan kullanıcıların geçici süre ile kara listeye alınması sağlanabilir. Kara listeye alınan kullanıcıların belirli süre internet erişimi kesilebilir.

Kullanıcı Doğrulama Seçenekleri

WiPublic™ tamamen isteğe bağlı olarak sunulabilen pek çok kullanıcı doğrulama seçeneği ile beraber gelir. Bunlar arasında,
 

  • TC No ile bağlan
  • SMS ile bağlan
  • Ücretsiz cevapsız arama ile bağlan
  • Sosyal medya hesabı ile bağlan
  • NFC veya QR kod ile bağlan
  • Veri tabanı ile bağlan
  • Etkinlik kodu ile bağlan
  • Tıkla bağlan


sayılabilir. Tüm bu bağlantı seçeneklerine ek olarak WiPublic™ tekrar gelen kullanıcıyı tanır ve kolay bağlantı imkanı sağlar.


LOG Özellikleri

Erişim LOG'larının istenilen bir noktaya otomatik olarak yedeklenmesi sağlanabilir.

Standartlara uygun kendinden zaman damgalama ve dışarı LOG alma gibi seçeneklerini içerir.

Grafik raporlar desteği lokasyonlara ve ya işletmenin tamamına özel kullanıcı doğrulama ve internet kullanımı gibi istatistikler alınabilir.
 

Diğer Özellikler

Kolaylaştırılmış Panel/Lisans yapısı
Türkçe arayüz ile yönetimi kolaydır.

Erişim kısıtlama
Kullanıcılar için internet kullanım kotaları belirlenerek, İnternet erişiminiz daha etkin ve verimli bir hale getirilebilir. Ağ genişlikleri limitlenebilir.

VLAN Desteği
VLAN Desteği ile diğer VLAN cihazlara bağlanabilir ve gelişmiş bir ağ yönetim desteği sunar.

Etkin yönetim
Panel üzerinden yapılan tüm ayarlar, tüm WiPublic noktalarınıza otomatik olarak ulaşır. İnternet veya elektirik hizmetinin kesik olduğu noktalarda ise bu hizmetler tekrar sağlandığında ikinci bir ayar ya da kontrol yapmaya gerek duymaksızın sistem güncel ayarlar ile çalışmaya başlar.